A 2006-os Dante XXI után - ami kedvenc brazil bandám történetének legjobb albuma - a Sepu ismét lenyűgözött. Az A-Lex legyen hát a blog első újévi albuma, mert elődje tendenciáját követi, és mert nem adta alább.
Szarok rá, hogy Max és Igor után mi lett a zenekarból, ez már egy másik Sepultura, ami sokkal jobb, koncepcionálisabb, határozottabb. Eddig száz, most már százhúsz százalékig biztos vagyok benne, hogy a váltás Derrick Green-re (ének) és Jean Dolabella-ra (dob) a lehető legjobb döntés volt. Ez az album nagyon-nagyon jó. Metal for thinking people.
Sepuék keményen dolgoztak az utóbbi két-három évben, és ez látszik. Az A-Lex négy tételre épül és minden benne van, amire egy gondolkodó embernek szüksége lehet. Még az Örömódát sem hagyták ki belőle. Ez most tudom, giccsesnek tűnik, de ha meghallod, minimum bólogatsz egyet (Ludwig Van). Én ma este iszom Sepu egészségére.
Ahogy a Dante-lemez az Isteni színjátékra, ez most egy Antony Burgess-regényre és egy Stanley Kubrick-filmre (Clockwork Orange) épül. Történet egy agymosásról, és játék a főhős, Alex nevével (A-Lex="nincs-törvény"). Nem akármilyen tehát ennek a lemeznek az episztemológiája.
Előre szólok, hogy a nóták (320 kb/s) még nincsenek sorrendbe rakva. Ez a te dolgod lesz, de a poszt alján adom a mankót. Jó mulatást!
Sán-dor
Mankó:
1. A-LEX I
2. Moloko Mesto
3. Filthy Rot
4. We've Lost You
5. What I Do!
6. A-LEX II
7. The Treatment
8. Metamorphosis
9. Sadistic Values
10. Forceful Behavior
11. Conform
12. A-LEX III
13. The Experiment
14. Strike
15. Enough Said
16. Ludwig Van
17. A-LEX IV
18. Paradox
Sepulspace
Sepulnation
1 éve
4 megjegyzés:
meghagattam jó zene, rákötném néhány közös ismerősünk agyát
johnnycash
minden oké a bejegyzésben,de az nem novella.
...hanem regény.
köszönöm, legény!
(javítva)
egyre szarabb a sepu szerintem. nekem csak a '90 előtti korszakuk tetszett.
Megjegyzés küldése